Atrakcje w Danii

Atrakcje w Danii

Dania słynie z różnego rodzaju atrakcji i parków rozrywki, od tego najbardziej charakterystycznego Tivoli w samym sercu Kopenhagi, po niewielkie akwaria i muzea. W czasach kiedy wszelkich rozrywek dostarcza nam smartfon coraz więcej osób poszukuje czegoś innego, czegoś gdzie można doświadczyć niesamowitych przeżyć na własnej skórze. Dotknąć, poczuć, zobaczyć.

Poniżej, w kolejności alfabetycznej, prezentujemy listę 20 najpopularniejszych atrakcji w Danii:

Dania: atrakcje
Aalborg Zoo w Aalborg

Jeden z największych ogrodów zoologicznych w Danii, otwarto go w roku 1953. Do dzisiaj można oglądać tam gatunki zwierząt z różnych stron świata a sezonowo organizowane są np. karmienia fok, słoni czy tygrysów.

Aalborg Zoo

aalborgzoo.dk

AQUA Akvarium&Dyrepark w Silkeborg

Pomysł utworzenia akwarium w tej okolicy powstał w latach 80 ale udało się je stworzyć dopiero w roku 1993. Wewnątrz obiektu oglądać można ciekawe wystawy o życiu w rzekach i jeziorach Danii. Na zewnątrz oprócz placu zabaw, można podglądać bobry, wydry czy bociany.

AQUA Akvarium&Dyrepark

visitaqua.dk

Bakken w Klampenborg

Najstarszy na świecie park rozrywki, otwarto go w 1583 r i był jedną z ulubionych atrakcji Duńczyków. Tak jest do dzisiaj, bo park cieszy się niesłabnącą popularnością. Oprócz karuzeli, kolejki górskiej ludzi przyciąga Pierrot czyli biały klown, który bawi kolejne pokolenia odwiedzających.

Bakken w Klampenborg

bakken.dk

Akwarium. Den Blå Planet w Kastrup

Nowe akwarium w Kopenhadze. Budynek ma nowoczesną formę i kształtem przypomina wir wodny. Wewnątrz, oprócz multimedialnych atrakcji, można spacerować korytarzem zbudowanym z przeźroczystych płyt pleksi i podziwiać ryby w tym np. ogromną płaszczkę, rekiny, koralowce, ośmiornice, pingwiny i wiele więcej. W czasie tematycznych warsztatów można poznać gatunki ryb i morskich zwierząt. Warto odwiedzić.

Den Blå Planet

denblaaplanet.dk

Den Gamle By w Aarhus

Narodowe Muzeum na świeżym powietrzu, przeniesiono tu ponad 75 domów, aptek, warsztatów, a nawet klub jazzowy w niemal niezmienionym stanie. Wszystko po to by pokazać zwiedzającym jak mieszkali, żyli, pracowali i bawili się ich przodkowie.

Den Gamle By

dengamleby.dk

Djurs Sommerland w Nimtofte

Park zabaw otwarty w roku 1981, jeden z najczęściej odwiedzanych przez Duńczyków parków. Oprócz tradycyjnych kolejek górskich, stawów z łodziami czy strzelnic, w parku organizowane są imprezy cykliczne np. z okazji Halloween.

Djurs Sommerland

djurssommerland.dk

Fårup Summer Park w Blokhus

Park rozrywki w Danii, otwarty w roku 1975, a głównym celem twórców było “płać raz i baw się ile chcesz”. Oprócz tradycyjnych kolejek i karuzeli są tu również stawy na których można popływać łódkami.

Fårup Summer Park

faarupsommerland.dk

Fiskeri- og Søfartsmuseet

Oceanarium i fokarium gdzie można podglądać w niemal naturalnym środowisku te fascynujące i bardzo przyjazne zwierzęta. Wystawa na zewnątrz przedstawia kolekcję starych łodzi rybackich.

Fiskeri- og Søfartsmuseet

fimus.dk

Fregatten Jylland w Ebeltoft

Duńska fregata, która została udostępniona zwiedzającym. Fregata miała ulec zniszczeniu w roku 1908 ale uratowano ją i po osadzeniu w suchym doku doprowadzono, po jej remoncie, do stanu w jakim znajduje się dziś. Dzięki temu można wejść na pokład i ją zwiedzić.

Fregatten Jylland

fregatten-jylland.dk

Givskud Zoo w Give

Ogród zoologiczny położony niedaleko Legolandu. W 1998 roku sprowadzono do parku rodzinę goryli z zaprzyjaźnionego Zoo w Kopenhadze. Od tamtego czasu Zoo powiększyło się również o kilka nosorożców, a lemingom wybudowano nowy wybieg.

Givskud Zoo

givskudzoo.dk

Jesperhus Feriepark w Nykøbing Mors

Park botaniczno-zoologiczny założony w 1966 roku, położony w cieśninie Limfjord. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji, w tym: mini-zoo, basen ze zjeżdżalnią, kolejki górskie a nawet kino z efektami 4D.

Jesperhus Feriepark

jesperhus.dk

Kattegatcentret w Grenaa

Oceanarium położone jest nad brzegiem morza przy cieśninie Kattegat. Pokazane w nim są głównie gatunki roślin i zwierząt które żyją w okolicy. Ale nie tylko bo największą atrakcją jest basen z rekinami i tunel który zbudowany z przeźroczystych płyt co umożliwia podglądanie tych fascynujących zwierząt.

Kattegatcentret w Grenaa

kattegatcentret.dk

Knuthenborg Safaripark w Maribo

Park Safari gdzie we własnym samochodzie można poruszać się wyznaczonymi ścieżkami i oglądać dzikie zwierzęta. Dodatkową atrakcją jest nocleg na kempingu na terenie parku, dzięki temu można obserwować zwierzęta i ich nocne zwyczaje.

Knuthenborg Safaripark

knuthenborg.dk

Nordsøen Oceanarium w Hirsthals

Oceanarium Morza Północnego - celem centrum jest pokazanie zwierząt i roślin żyjących w Morzu Północnym, a także jak w sposób zrównoważony korzystać z zasobów wodnych na planecie.

Nordsøen Oceanarium

nordsoenoceanarium.dk

Odense Zoo w Odense

Ogród zoologiczny w którym oprócz oglądania przeróżnych gatunków zwierząt, można brać udział w ich karmieniu. Organizowane są różnego typu imprezy tematyczne.

Odense Zoo

odensezoo.dk

Randers Regnskov w Randers

Ogród zoologiczno-przyrodniczy utworzony pod trzema kopułami a w nich znajdują się okazy flory i fauny głównie lasów deszczowych w Afryce, Azji i Ameryce Południowej.

Randers Regnskov

regnskoven.dk

Ree Park Safari w Ebeltoft

Jedyne w swoim rodzaju safari - zwiedzający podziwiają zwierzęta z kabiny specjalnych pojazdów. Zwierzęta z czterech kontynentów można podglądać niemal w naturalnych warunkach.

Ree Park Safari

reepark.dk

Tivoli Friheden w Aarhus

Park rozrywki na świeżym powietrzu utworzony na wzór Tivoli w Kopenhadze. Miejsce dla małych i dużych którzy lubią szaleńczą jazdę na górskiej kolejce, przejażdżkę na karuzeli a po zabawie dobrze zjeść.

Tivoli Friheden

friheden.dk

Universe w miejscowości Nordborg

Centrum nauki Universe to miejsce gdzie najmłodsi ale nie tylko mają szansę zostać małymi naukowcami i poznać w przystępny sposób fizykę, chemię. Świetne miejsce by przez zabawę zaszczepić w dziecku pasję do nauki.

Universe Nordborg

universe.dk

Vikingeskibsmuseet w Roskilde

Muzeum Łodzi Wikingów, bardzo ciekawe miejsce pokazujące życie wikingów niemalże w całości związane z morzem - ono dawało mi pożywienie, ono zabierało ich w ostatnią podróż. Specjalne miejsce w muzeum zajmują łodzie wikingów, które złożono z fragmentów znalezionych w pobliżu Roskilde.

Vikingeskibsmuseet

vikingeskibsmuseet.dk