Dania noclegi

Kempingi (Camping)

W Danii znajduje się ok. 515 świetnie usytuowanych oraz wyposażonych kempingów. Ich standard jest oceniany poprzez kategorię gwiazdek (do 5). Placówki te są sprawdzane raz lub dwa razy w roku przez konsultantów z Duńskiej Komisji Kempingowej.

Dzięki stałemu nadzorowi mamy pewność co do naszego wyboru i do tego jakie warunki pobytu czekają na nas na poszczególnych kempingach. W wielu tego typu ośrodkach możemy wynająć zarówno przyczepy jak i domki wolnostojące. Oczywiście najpopularniejsza forma noclegu to własny namiot. Ceny zaczynają się od 50 DKK za jedną noc od osoby.

Dania - Kemping

Kemping

Podobnie jak ma to miejsce w schroniskach, również tutaj należy wykupić tzw. paszport kempingowy. Podstawą do wydania paszportu jest formularz, który wypełniamy na miejscu w recepcji. Paszport wykupić mogą: osoby podróżujące w pojedynkę, małżeństwa, grupy od 5 do 11 osób (kierownik grupy musi mieć ukończone 18 lat, a do formularza dołączyć należy nazwiska osób należących do grupy), a także osoby będące w nieformalnych związkach partnerskich. Paszport upoważnia do wykupienia kwatery bądź miejsca na polu. Należy pamiętać o tym, że trzeba go zachować, gdyż posłuży nam na innych kempingach. Paszport jest ważny do 31 grudnia roku w którym został zakupiony. Oprócz funkcji identyfikacyjnej, pełni rolę zabezpieczenia od zniszczeń dokonanych przez jego właściciela, w przypadku gdy nie posiada on własnego ubezpieczenia OC lub gdy ubezpieczenie właściciela Paszportu nie pokrywa tego typu szkód.

Więcej informacji

Po więcej informacji warto sięgnąć bezpośrednio na stronach duńskich.

  • DCU
    Dansk Camping Union

Wybrane kempingi

Wybrane miejsca kempingowe w Danii.